Audacity

12 december 2025
Audacity 3.7.7 is een onderhoudsupdate voor de de geluidsbewerker die foutjes oplost.
Ons oordeel
Audacity is de beste gratis editor om muziek mee te bewerken. Geluidsbewerking wordt heel eenvoudig met dit uitgebreide en overzichtelijke programma. Je kunt mp3's, wav-, flac- en ogg-bestanden bewerken en Audacity biedt de mogelijkheid om audio direct op te nemen van microfoon, geluidskaart, cd, cassette of lp. Met Audacity kun je makkelijk knippen en plakken in geluidsbestanden en je eigen mix maken.
Met Audacity kun je:
- opnemen (van microfoon, line in, aux, tv tuner, cd speler, etc.)
- knippen, plakken en mixen
- meerdere sporen bewerken
- diverse geluidseffecten toepassen (wahwah, echo, fade, achterstevoren etc.)
- converteren naar wav, ogg vorbis, flac en mp3 (Lame plugin benodigd)
- volume, snelheid en toonhoogte aanpassen
- realtime effecten
- non-destructive editing
Audacity is een volwassen geluidsbewerker die de moeite waard is om uit te proberen.

Reacties
Marie
19 Apr 2014 - 19:01
Ik heb nu ineens dat Audacity mijn opname-apparaten niet meer ziet. Het uitval-menu is en blijft leeg. Toch is mijn 'microfoon' rechtsonder wel ingeschakeld! Hoe krijg ik die opname-apparaten weer zichtbaar?? Ik kan nu zelfs niet eens meer de opname-balken aanzetten! Ook de platenspeler aansluiten helpt niet! Voorheen kon ik prima opnames maken met audacity, maar nu ik een paar lp's 2e hands heb gekocht, lukt het niet meer. Ik heb een Vista-laptop.
JoopH
27 Feb 2014 - 13:27
Ik heb de versie 2.0.5 gedownload. Is er geen Nederlandse handleiding voor deze versie beschikbaar? Ik heb het geprobeerd via Flossmanuals. Die hebben een verouderde versie, die ik eigenlijk niet kan gebruiken (te afwijkend)
K.Kielstra
14 Sep 2013 - 12:55
Ik bedoel, met mijn vraag, of het mogelijk is software te downloaden, waar je muzieknoten kunt laten klinken, om iets bij te stemmen, bv.Guitaar!
piet. klomp
28 Aug 2013 - 15:36
Ja,ja ik zal het jou vertellen . Ga naar Google en typ daar in:
AUDACITY 2.0.3 handleidig klik op enter en er wordt voor jou gezorgd.
Groetjes Piet uit Groesbeek.
bezoeker
17 Jul 2013 - 10:40
heej,
ik heb een lied maar wil daarvan de achtergrondmuziek weghalen dus alleen de stem behouden.Wie kan mij helpen?? dankje
Anoniem
26 Jun 2013 - 17:44
Op bepaalde websites kun je ook de online "BrowseAloud Plus" gebruiken om de tekst te laten voorlezen, zie http://www.browsealo...
Die leest óók duidelijk in het Nederlands (b.v. op wikipedia.nl) en je hoeft er niets voor te installeren, alleen de snelkoppeling bij je favorieten in de browser plaatsten en daarmee open je de online voorleeshulp. Om die snelkoppeling in favorieten van IE8 toe te voegen moet je rechtsklikken op de knop "Lees voor" onder "Hoe voeg ik een knop toe aan mijn werkbalk?" http://www.browsealo... dan "Aan favorieten toevoegen..." enz.
Als je dan op een website bent die dit voorleesprogramma ondersteund open je die voorleeshulp via die snelkoppeling bij je favorieten en ga je met je muis op de tekst staan welke je wilt horen, het voorlezen begint dan vanzelf. Heel mooi online voorleesprogramma!
redactie
19 Jun 2013 - 10:10
Ga in je Engelstalige Audacity naar menu Edit | Preferences | Interface en kies rechts achter Language de taal Nederlands (of Dutch). Klik OK en start Audacity opnieuw.
(klik voor groter)
Hans
18 Jun 2013 - 16:30
Heey, Hoe kom ik aan de Nederlanse versie van Audacity 2.0.3, ik ben al oud maar doe nog veel met muziek. Verzorgingstehuizen enzo. Maar Engels is toch wel een stuikelblok. Het lijkt zo'n mooi programma. Wie o wie kan me helpen met een goeie tip (engels leren is voor mij telaat 80 jaar) Bij voorbaat bedankt Groetjes Hans
Gustavear
30 Jan 2013 - 13:06
Ik vind Audacity ook niet gebruiksvriendelijk ! En daarom heb ik met een torrent magix music gleaning lab 2010 gedownload. Zo makkelijk, met je muis curser kan je knippen, volume en fade-in en out verloop aanbrengen en het is ook voor Windows 7 geschikt. Er is een install instructie bij en heb het gelijk maar op een schijfje gezet. Succes. Ik doe er ook de soundtracks voor mijn video's, en de geripte DVD mee om er CD's van te maken.
JOKKE
29 Dec 2012 - 15:49
Ik zou niet weten waarom iemand engels zou moeten leren.
Ben jij misschien van de planeet FUTURA of zoiets.
Ik vind het heel normaal dat iemand aangesproken wordt in zijn moedertaal.
De Fransen spreken FRANS, de Duitsers spreken Duits, De Noren, Noors enz.
Maar aan de naam die je gebruikt kan ik al vermoeden dat je een Hollander bent.
Het is best mogemijk dat je je eigen taal nog niet machtig bent en zeker niet als we beginnen over de DT-regel ! GESNAPT ?
jokke
Reageren